J2T

Kilkanaście dni temu wspominałem o okazji inwestycyjnej na rynku złota oraz pary USDZAR w korelacji do funduszy ETF. Od tego czasu notowania obydwu instrumentów poszły w analizowanym kierunku, zaś cena złota osiągnęła poziom wskazywany wówczas przez fundusze ETF na poziomie 1100$.

Obecnie jednak sytuacja zmieniła się diametralnie i dywergencja wciąż jest widoczna, nawet na większym poziomie na jakim była wcześniej. Próba złota trzymanego przez ogół ETF-ów w postaci funduszu SPDR (ponad 50% udziału w rynku) wskazuje na poziom około 1030$, co daje jeszcze sporą przestrzeń do kontynuacji zniżek.

Screen Shot 07-28-15 at 03.57 PM

Co ciekawe również kurs USDZAR, który początkowo nie nadążał za silną przeceną kruszcu aktualnie “dogonił” poziom złota, tym samym dywergencja została zamknięta. Para zwyżkowała z poziomu 12,30 do ponad 12,65 w ciągu zaledwie kilku dni.

Screen Shot 07-28-15 at 03.59 PM

Forex Demo

Poza złotem ciekawe sytuacje rozgrywają się także na rynku surowcowym oraz brazylijskim realu, o czym więcej w kolejnych dniach.

xm baner czerwiec 2014

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO