J2T

Przed kilkoma dniami wspominałem o propozycji sprzedaży złota na korekcyjnej zwyżce, co jak się okazało było bardzo dobrym pomysłem. W dniu dzisiejszym cena kruszcu dociera do istotnego poziomu wsparcia, który był również pierwszym poziomem TP.

Już wtedy pisałem, że trudno oczekiwać podstaw fundamentalnych do wzrostów złota. W dniu dzisiejszym natomiast dostaliśmy pewny argument za zmianą takiego poglądu w postaci raportu z Chin, które zwiększyły rezerwy do 53,9 mln OZ na koniec czerwca. Niemniej jednak rynek nie przejął się specjalnie tymi danymi i dzisiaj kontynuujemy zniżki.

Tym samym warto szukać gry pod spadek cen surowca. Dodatkowo możemy rozważyć pozycję długą na USDZAR, który to jest dość mocno skorelowany z notowaniem cen kruszcu z racji tego, iż RPA jest istotnym eksporterem metalu.

W ostatnich dniach rynek właśnie domknął dywergnecję i obecnie pod wpływem jastrzębich słów Janet Yellen możemy ponownie poruszać się w kierunku północnym.

Screen Shot 07-17-15 at 06.12 PM

Dodatkowo, w kontekście cen złota, warto zwrócić uwagę na wciąż istniejącą dywergencję z aktywami funduszu ETF, który stawowi ponad 50% całego rynku ETF (fizyczne złoto). Tym samym kurs złota mógłby się jeszcze nieco dostosować do aktualnych poziomów złota w skarbcach SPDR Fund.

Screen Shot 07-17-15 at 06.30 PM

Forex Demo

Technicznie – w przypadku złota – rynek przełamał na wykresie tygodniowym dolne ograniczenie formacji trójkąta, więc następnym celem mogą być dopiero rejony 1035$. Zlecenie SL możemy rozważyć powyżej maksimum tygodniowej świecy.

GOLDMonthly

W przypadku notowań USDZAR można pomyśleć nad kupnem już po bieżącej cenie rynkowej (z dość wąskim stopem poniżej zniesienia 50% i poziomu 12,2960). Należy jednak pamiętać, że pokonanie górnego ograniczenia kanału trendowego, powinno dopiero sprzyjać większym wzrostom.

USDZARH4

xm baner czerwiec 2014

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO