J2T

Minutki z posiedzenia z 27-28 października, które zostaną opublikowane już dzisiejszego wieczora, będą bardzo interesujące. Zobaczymy jak wiele – w kwestii konsensusu, co do perspektywy gospodarczej i polityki pieniężnej – udało się osiągnąć podczas owego posiedzenia.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ gratis

Analitycy Nomury wskazują, że będą czytać protokół pod kątem nie tylko perspektywy gospodarczej, ale także argumentacji zmiany w forward guidance (Nomura nie wskazuje o co konkretnie chodzi, lecz zapewne o dodanie frazy, iż FED “rozważy podwyżkę w grudniu”), dyskusji wokół tempa podwyżek stóp oraz normalizacji bilansu FED (czyt. sterylizacja nadpłynności, która poprzez trzy programy QE popłynęła do sektora bankowego).

Zobacz: Zarabiaj na rynkach globalnych. Nawet 5000$ na start

Forex Demo

Bank będzie patrzył na minutki i szukał wskazówek, czy konsensus ujęty w ostatnim oświadczeniu FED jest tworzony wokół bieżącej funkcji reakcji (rynek pracy, inflacja), czy też będą inne kryteria stosowane do tempa zacieśniania polityki monetarnej.

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO