J2T

Według najnowszych danych z USA, liczba rozpoczętych budów domów wzrosła 0,8% m/m, z kolei wzrost 1,6% widoczny był w przypadku domów jednorodzinnych.

Ponadto, liczba pozwoleń na budowę zwyżkowała aż o 5,7% m/m, co było najwyższą wartością od stycznia bieżącego roku. Dane z Teksasu oraz Florydy okazały się gorsze niż zazwyczaj, jednak wynika to z huraganów.

źródło: Bloomberg

Słabszy wynik od oczekiwań jeśli chodzi o rozpoczęte budowy domów wynika z faktu, że około 60% zebranych danych pochodziła właśnie z obszarów dotkniętych niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Forex Demo

Raport z rynku nieruchomości podkreśla fakt, że wyciąganie wniosków z najbliższych odczytów makro z USA może być utrudnione z racji dwóch huraganów. Tym samym może się okazać, że czynnik ten będzie potraktowany przez FED jako wymówka do niepodnoszenia stóp procentowych w tym roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO