Co przyniesie 4 kwartał na rynkach finansowych? Debata Comparic24.tv

408
J2T

Koniec września to nie tylko koniec kolejnego miesiąca, lecz również kwartału. Wraz z początkiem października rozpocznie się wiem czwarty zarazem ostatni kwartał 2021 r. O perspektywach dla rynków finansowych na ten czas debatowali na antenie Comparic24.tv Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities oraz Jerzy Kosiński, analityk Biura Maklerskiego Pekao.

  • Gośćmi Marcina Wenusa, redaktora naczelnego Comparic24.tv byli Sobiesław Kozłowski, Dyrektor Departamentu Analiz i Doradztwa Noble Securities i Jerzy Kosiński, Analityk BM Pekao. 
  • Eksperci debatowali nt. prognoz dla rynków finansowych na ostatni kwartał 2021 r.

Debata rozpoczęła się od omówienia aktualnej sytuacji i perspektyw dla polskiego sektora bankowego.

– Patrząc po wskaźnikach, banki nie są zbyt wysoko wycenione. Raczej blisko średniej z ostatnich lat, co sugeruje, że teoretycznie jest tam jeszcze dalszy potencjał do wzrostów, zakładając również, że stopy zaczną rosnąć oraz w kwestii kredytów frankowych nie stanie się nic złego – wskazał Jerzy Kosiński, analityk Biura Maklerskiego Pekao.

– Generalnie banki są sektorem najpłynniejszym na warszawskiej giełdzie. Te spółki są największe, najpłynniejsze więc z punktu widzenia inwestora zagranicznego, w momencie, w którym on chce kupić do portfela Polskę, najłatwiej mu jest właśnie zwiększyć alokację w sektor bankowy – dodał.

Forex Demo

Eksperci poruszyli także temat inflacji oraz stóp procentowych. Nie obyło się również bez rozmów o wpływie polityki pieniężnej amerykańskiej Rezerwy Federalnej na politykę monetarną banków centralnych krajów rozwiniętych oraz o krajowym rynku nieruchomości.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO