J2T

Bank przytacza fragment oświadczenia Rezerwy Federalnej z wczorajszej konferencji prasowej Janet Yellen, gdzie podkreśla, że wynik posiedzenia jest zgodny z ich oczekiwaniami.

Barclays oczekiwał ogłoszenia redukcji bilansu, jednocześnie nie spodziewając się, że FED odpuści możliwość grudniowego ruchu na stopach procentowych. Ponadto, mediana ilości podwyżek na przyszły rok również pozostała bez zmian.

Zdaniem banku jest zbyt wcześnie, by Komitet mógł oceniać, że ostatnie spowolnienie inflacji było wystarczające permanentne, by zmienić plany Rezerwy Federalnej odnośnie do dalszej normowania polityki.

Niemniej jednak bank oczekiwał, że więcej niż czterech członków nie będzie opowiadać się za podwyżką w grudniu, stąd pod tym względem perspektywa na ten rok jest nieco bardziej jastrzębia niż oczekiwał tego brytyjski bank. Prócz tego FED podniósł prognozę PKB na ten rok.

Forex Demo

Reasumując, Barclays oczekuje, że kolejne dane, a przede wszystkim te dotyczące inflacji, będą wystarczające, by uzasadnić trzecią podwyżką stóp w tym roku.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO