Euro odrobiło ponad 3% od dna. Dolar czeka na dane?

J2T

Kurs euro wobec dolara amerykańskiego odrobił od dna ponad 3%. Dno para walutowa EUR/USD na wysokości 0,995 USD osiągnęła 14 lipca. Drugą połowę lipca euro odrabiało i wczoraj znacząco zbliżyło się do 1,03 USD. Dolar zdaje się czekać na piątkowy raport z rynku pracy w USA. Jak wygląda zapatrywanie na EUR/USD?

Euro nadal rośnie

Od połowy lipca euro odrabiało straty z pierwszej części miesiąca. Kurs euro polepszył się o ponad 3%, a szansa na dalszy wzrost nie została przekreślona. Warto jednak przypomnieć, że rynek pary walutowej EUR/USD w dalszym ciągu znajduje się w szerszej zależności spadkowej. Taka sytuacja sprawia, że to pozycje długie są jak na razie obarczone większym ryzykiem.

Dolar traci

Amerykański dolar traci ostatnio względem innych walut. Podjęta w zeszłą środę (27.07) przez Rezerwę Federalną decyzja dotycząca podwyżki stóp procentowych osłabiła amerykańskiego dolara. Od tamtego czasu na parze walutowej EUR/USD dolar ustępował na rzecz silniejszego euro.

Para EUR/USD czeka na dane z USA

Strata dolara trwać może jeszcze kilka dni. Wczoraj rozpoczął się nowy miesiąc i inwestorzy oczekują na dane dotyczące rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. W piątek (05.08) amerykańskie biuro statystyczne opublikuje najważniejsze odczyty dotyczące rynku pracy.

Według analityków kolejny wzrost zatrudnienia w USA zapewni Rezerwie Federalnej większą manewrowość w prowadzeniu restrykcyjnej polityki monetarnej. Kolejna podwyżka stóp procentowych nastąpić ma we wrześniu. Do tego czasu pozytywne dane z rynku pracy wpłyną korzystnie na dolara amerykańskiego.

Forex Demo

Co dalej z EUR/USD ?

Euro ma szansę do tego, aby w najbliższych dniach powrócić w obecną strefę oporu: 1,035-1,038 USD. Za wzrostami wydaje się przemawiać fakt, że euro przebijając dziś w nocy lokalne szczyty sprzed dwóch tygodniu potwierdziło ten zakres od góry. Utrzymanie tego zakresu w najbliższych godzinach, przełożyć będzie mogło się na ruch wzrostowy pary walutowej.

Wykres EURUSD
Para walutowa EUR/USD 02.08.2022

Podsumowanie

Konkludując, dolar wydaje się czekać na piątkowe dane. Do tego czasu przed inwestorami dwa pełne dni handlowe. Tym samym, kurs euro ma sposobność do tego, aby nadrobić część strat z pierwszych dni lipca.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO