J2T

Zdaniem członka Rezerwy Federalnej Kashkariego obecnie nie ma powodu, by podnosić stopy procentowe, przynajmniej do momentu, kiedy inflacja powróci do celu 2%. Tym samym wyraźnie nie zgadza się on z prezes Yellen.

Warto dodać, że Kashkari jest głosującym członkiem Rezerwy Federalnej w tym roku i do tej pory już dwukrotnie zdecydował się być dysydentem. Dodajmy, że w sierpniu inflacja PCE spadła do 1,3% r/r.

W swoim eseju członek FED pisze, iż obóz Komitetu Otwartego Rynku optujący za podwyżką kosztu pieniądza mylił się na przestrzeni ostatnich trzech lat. Dodał także, iż polityka monetarna nie była aż tak stymulacyjna, jakby sobie życzył, zaś jednym ze skutków podwyżek stóp miałyby być spadające oczekiwania inflacyjne, nieco wolniejszy wzrost zatrudnienia oraz płac.

Forex Demo

Na koniec wskazał, że kontynuacja podwyżek stóp mogłaby nieść za sobą istotne koszty. Pozwalając oczekiwaniom inflacyjnym dalej spadać, jednocześnie może to doprowadzić do obniżenia długoterminowej, neutralnej stopy procentowej.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO