J2T

Według analityków UBS spadki na rynku USDJPY, które wynikają z szerokiej słabości dolara w związku ze środową decyzją FOMC są zdecydowanie przesadzone. Zniżka o 150 pipsów wydaje się dobrą okazją do zajmowania pozycji długich. Para trzymała się w zeszłym tygodniu w rejonie 122,5 i właśnie ten obszar ma być pierwszą dobrą okazją do kupna przed poziomem 122.

Jeśli chodzi o rynek EURUSD bank zauważa, że Yellen stwierdziła ponownie, iż zbyt silny kurs dolara jest czynnikiem wpływającym na perspektywę gospodarczą, w ten sposób zaskoczyła rynek.

Patrząc technicznie pierwszym umiarkowanie silnym oporem jest 1,1468 przed 1,1534 – lutowe szczyty. Poza tym stratedzy banku sądzą, że wielu średnioterminowych inwestorów robi się coraz bardziej nerwowa i nie można wykluczyć dojścia pary w okresie wakacyjnym w rejon 200-sesyjnej średniej ruchomej na poziomie 1,1709.

Forex Demo

Ostatecznie dolar powinien iść wyżej, jednak należy spodziewać się szerokiego zasięgu wahań podczas codziennych ruchów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO