J2T

Według strategów niemieckiego banku jest wiele dowodów statystycznych, że to 2-letni spread rentowności USA i Niemiec będzie teraz odgrywał zdecydowanie większą rolę niż różnica rentowności 10-latek.

Obecnie DB zauważa, że zależność między wielkościami jest następująca: spadek/wzrost spreadu 2-letnich rentowności o 100pb. powoduje spadek/wzrost kursu EURUSD o 1000 pipsów.

Co więcej zdaniem banku w ciągu 3 kolejnych lat spread rentowności analizowanych obligacji spadnie na korzyść dolara około 120 punktów bazowych – tak wynika ze spreadów kontraktów forward na 2-latki obu państw. Taki ruch ma być zgodny ze zmierzaniem EURUSD w kierunku parytetu.

Ponad to DB Bank uważa, że większa dywergencja polityk FED-EBC może skutkować jeszcze większym ruchem spreadu niż obecnie wyceniany.

Forex Demo
EURUSD a spread 2-letnich rentowności USA i Niemiec oraz 
spread kontraktów forward tych samych instrumentów

Screen Shot 06-17-15 at 04.14 PMŹródło: www.efxnews.com

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO