J2T

Zestawiając obecną sytuacją fundamentalną na rynku złota wraz z analizą techniczną możemy sądzić, że mamy w tej chwili ciekawy moment mogący posłużyć do zajęcia pozycji krótkiej.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Po pierwsze, należy zauważyć, że mimo ostatniego odbicia cen złota, które nomen omen było dość irracjonalne, gdyż wystąpiło po dobrym raporcie z rynku pracy, fundusze ETF (próbka w postaci funduszu SPDR, który ma ponad 50% udział) zmniejszyły swoje zaangażowanie w fizyczny kruszec.

Screen Shot 12-14-15 at 01.26 PM

Jak widać na wykres powyżej, dywergencja ilości kruszcu w skarbcu funduszu SPDR z ceną złota wzrosła do najwyższego poziomu od około pół roku. Poza tym należy brać pod uwagę prawdopodobną podwyżkę stóp przez FED na środowym posiedzeniu, która powinna wywierać presję na złocie (pod warunkiem pozytywnej reakcji na dolarze).

Zobacz: Najnowsze prognozy makro RBNZ. Co powiedział Wheeler?

Forex Demo

Ponadto sytuacja techniczna także powinna sprzyjać spadkom. Notowania dotarły do silnego oporu w postaci strefy podaży, gdzie rozciąga się również zniesienie 23,6% ruchu spadkowego mierzonego od połowy października. Dodatkowo możemy spostrzec, że cena porusza się w spadkowym kanale trendowym. W przypadku spadków celami powinny być odpowiednio 1050$ i 1035$.

GOLDDaily

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO