J2T

Analitycy jednego z najsłynniejszych banków inwestycyjnych na świecie podkreślają, że wzrostowy trend na USDCAD został utrzymany, po przetestowaniu minimów z 19 września 2014. W zeszłą środę rynek uformował formację młota, od tego czasu nastąpiła gwałtowna poprawa sentymentu na tym rynku. Zadziałało także zniesienie 38,2% ruchu mierzonego od lipca do marca tego roku. Bank zwraca uwagę również na ekstremalnie wyprzedany oscylator impetu.

Kolejnymi poziomami dla pary powinny być 1,2285 (100-sesyjna średnia krocząca i zniesienie 38,2% ruchu od 18 marca) oraz 1,2495 (zniesienie 61,8% tego samego ruchu). Z teorii fal Elliota wynikać może, iż rozpoczynamy właśnie fazę korekty po wykonaniu 5-falowego ruchu zniżkowego. Zdaniem GS idealnym rozwiązaniem wydaje się obecnie gra między 1,20 a 1,28 aż do momentu wykreowania się dalszego sygnału (korekta ABC lub kolejny ruch 5-falowy).

Q6Źródło: www.efxnews.com

Jeśli chodzi o rynek USDJPY analitycy banku zauważają, iż forsowany jest obecnie opór w postaci linii trendowej i górnego ograniczenia formacji trójkąta. Ich zdaniem obserwowana jest formacja ABCDE, co może świadczyć o gotowości do większego trendu.

Następnym poziomem do jakiego powinny dążyć byki to rejon 120,62. Przełamanie tego pułapu może doprowadzić rynek w obszar większego oporu między 121,85 a 122,04 – szczyty z 8 grudnia i 10 marca. Opierając się o widoczną na wykresie formację trójkąta prognozowany zasięg wybicia górą sięga nawet poziomu 123,24.

Forex Demo

Q5

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO