J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Zdaniem analityków słynnego Goldmana FED podtrzyma swój bazowy scenariusz pierwszej podwyżki stóp we wrześniu, co ma odzwierciedlać skumulowaną poprawę gospodarczą w ostatnich sześciu latach.

Jednak FED będzie chciał zachować pełną swobodę działania i tym samym istnieje wciąż wysokie prawdopodobieństwo, że nowy cykl monetarny nie rozpocznie się nawet do grudnia lub później – konkluduje GS.

Poza tym bank spodziewa się, że nowe projekcje makro będą zgodne z oświadczeniem FED i będą odzwierciedlać ostatnie dane makro. GS uważa, że projekcja stopy bezrobocia może zostać zrewidowana lekko w górę w krótkim terminie, podczas gdy długoterminowy pogląd może być ponownie zrewidowany w dół. Lekko powinna się również zmienić ocena poszczególnych członków dotycząca perspektyw inflacji.

Forex Demo

Najważniejsze, jak podkreśla Goldman, jest jednak to, że mediana oczekiwań wysokości stóp w kolejnych okresach (tzw. dot-chart) powinna wynieść 0,625% na 2015 rok, taki sam rezultat jak podczas marcowych projekcji. Co będzie oznaczać, iż FED będzie widział dwie podwyżki stóp po 25pb (rozpoczynając we wrześniu). Z drugiej strony “kropki” mogą być gołębie, ze względu na słabą aktywność gospodarczą w pierwszej połowie roku.

xm baner czerwiec 2014

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO