J2T

Zespół analityków Barclays argumentuje, że ścieżka USDJPY prawdopodobnie będzie zależeć od stabilności trwającego cyklu poprawy globalnej koniunktury oraz czy zagraniczne banki centralne będą realizować swoje jastrzębie postulaty zawierane w komunikacji z rynkiem.

Bank wciąż dostrzega przestrzeń do średnioterminowej aprecjacji JPY, biorąc pod uwagę znaczące niedowartościowanie jena pomimo domkniętej luki produkcyjnej, dużą nadwyżkę na CA oraz japońskich inwestorów, którzy stają się bardziej ostrożni co do zagranicznych aktywów.

Mają na uwadze dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy Barclays postuluje, że jest raczej mało prawdopodobne, by zmienił on ścieżkę polityki monetarnej FED oraz ogólny trend na dolarze.

Bank konkluduje, że zgadza się z konsensusem rynku i oczekuje wzrostu zatrudnienia o 175 tys., a także dynamiki płac na poziomie 0,3% m/m.

Forex Demo

Publikacja raportu nastąpi dzisiaj o godzinie 14:30. O tej samej porze poznamy payrolle z Kanady, stąd zmienność na USDCAD może być największa.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO