J2T

W serwisie InsiderFX w każdy piątek publikuję specjalnie, rozbudowane analizy techniczne dla klientów Premium. W zeszły piątek proponowałem grę pod domknięcie dywergencji między kursem USDBRL (dolar do reala brazylijskiego) a ceną cukru. W dniu wczorajszym rozbieżność tak została domknięta, głównie przez spadające ceny cukru. Z drugiej strony pomogła aprecjacja USD w stosunku do walut EM.

Poniżej wykres obrazujący odwrócony wykres kontraktów na cukier (lewa oś) oraz kurs USDBRL. Linia zielona wskazuje piątek (26.06) – moment wykonania analizy.

Screen Shot 07-02-15 at 09.21 AM

Powiązanie cen cukru z realem brazylijskim wynika z dużej ilości eksportu tego surowca właśnie z Brazylii. Tym samym dodatnia korelacja między oboma instrumentami. Mamy tutaj podobną relację jak na innych walutach surowcowych. Przykładem może być cena rudy żelaza i AUD, cena ropy naftowej i CAD oraz NOK, czy też ceny mleka w proszku oraz NZD.

Forex Demo

xm baner czerwiec 2014

Owa transakcja po raz kolejny pokazuje, że warto śledzić różnego rodzaju korelacje rynkowe celem wychwycenia potencjalnych okazji inwestycyjnych takich jak powyżej. Różnego rodzaju zależności i korelacje prezentowane są w piątkowych analizach na InsiderFX, a także na stronie AF.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO