J2T

W dniu dzisiejszym przyjrzymy się kilku ciekawym kontraktom na indeksy giełdowe. Będą to instrumenty, które z punktu widzenia analizy technicznej powinny generować dość duże ruchy. Spójrzmy jednak jakie efekty przyniósł ostatni cykl “Trading Room”, na którym skupiliśmy się na rynku ropy naftowej.

akademia baner pojedynczy wpis żółtyakademia-pojedynczy-wpis-baner-niebieski

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że pozycje były jak najbardziej zyskowne i co najważniejsze obydwa shorty (Brent i WTI) otwarte na niemalże idealnie na lokalnych szczytach. Oczywiście sytuacja zmieniła się diametralnie w środowy wieczór kiedy to na rynek napłynęły informacje dotyczące konfliktu w Jemenie.  Szczegóły poprzedniego Trading Roomu we wpisie “Odbicie cen ropy szansą na shorta?“.

Hang Seng (fut.)

CHNComp_17_42 30_03

Notowania kontraktu na chiński indeks Hang Seng notowany w Hong Kongu dotarły do silnej strefy podaży, która w przeszłości skutecznie wspierała niedźwiedzie na tym rynku. Skoro poziom ten nie został pokonany w okresie dużej stymulacji ze strony PBOC wydaje się, że ciekawym pomysłem jest zajęcie pozycji krótkiej po bieżącej cenie rynkowej. Zlecenie SL powinniśmy postawić powyżej poziomu 12400 punktów, zaś pułapy w jakie możemy celować to kolejne zaznaczone linie.

NIKKEI225 (fut.)

JAP225_17_53 30_03

Nieco inną sytuację mamy na indeksie japońskich spółek. Z technicznego punktu widzenia rynek ten skutecznie przetestował ostatnio dolne ograniczenie kanału trendowego po czym zdecydowanie mocniej odbił. Aktualnie celem dla byków powinien być rejon 20300 punktów, gdzie wypada również zniesienie 161,8% ostatniego ruchu. Zlecenie zabezpieczające należałoby umiejscowić poniżej pułapu 19100 punktów.

NASDAQ (fut.)

Forex Demo

US100_17_57 30_03

Kolejnym pomysłem jest long na amerykańskim indeksie technologicznym, który po wyrysowaniu formacji młota na wsparciu w postaci zniesienia 23,6% powinien kontynuować trend wzrostowy. W miejscu tym przebiega również średnioterminowa linia trendowa. Poziom do jakiego możemy dążyć to rejon ostatnich szczytów na 4475 punktów, zaś ewentualny stop loss możemy rozważyć poniżej 4275.

SP500 (fut.)

US500_18_01 30_03

Ostatnią potencjalną okazją do trejdu może być pozycja długa na kontrakcie SP500. W tym przypadku jednak warto poczekać na ewentualną korektę spadkową ze zleceniem buy limit w okolicach dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. SL w zależności od podejmowanego ryzyka możemy rozważyć na poziomie poniżej 2010 punktów lub pod strefą popytu zlokalizowaną w okolicy zniesienia 50%. Celem mogą być kolejno: krótkoterminowa linia trendu spadkowego oraz górne ograniczenie w kanale (wcześniej jeszcze lokalne szczyty na 2115).

akademia-baner-pojedynczy-wpis-czarny

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO