J2T

Zwycięstwo Macrona nie było dla analityków SocGen zaskoczeniem, ich zdaniem przed nami rynko realizacji zysków z ostatnich longów na euro w krótkim terminie.

W szczególności analitycy podkreślają, że euro już sporo zyskało przed drugą turą wyborów, osiągając swój najwyższy poziom (indeks EUR TWI) od czasu wyborów prezydenckich w USA w listopadzie.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Poza tym bank wskazuje, że ostatnio EURUSD rósł zgodnie z tym, co mogliśmy ujrzeć na rynku obligacji. Niemniej jednak patrząc nieco szerzej i dalej, SocGen oczekuje wzrostów EUR w wyniku redukcji politycznej niepewności, która powinna obecnie zostać zwrócona w kierunku normalizacji polityki przez EBC.

Na jakich rynkach szukać jednak zagrania? Według francuskiego banku lepiej rozejrzeć się za longiem na EURJPY niż na EURUSD, przynajmniej na tym etapie.

Forex Demo

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Racjonalnym uzasadnieniem poglądów SocGen jest pogląd, iż FED jest na ścieżce ku dalszym podwyżkom stóp, zaś BoJ utrzymuje swoje stanowisko odnośnie zakotwiczenia rentowności 10-latek w okolicy zera. To sprawia, że EURJPY jest bardziej wrażliwy na wzrosty rentowności niemieckich bundów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO