J2T

Potencjalna korekta na rynku dolara australijskiego wydaje się wisieć w powietrzu. Przemawia za tym nie tylko sprzyjająca sytuacja techniczna, ale i również fundamenty w postaci rynku stopy procentowej, cen surowców czy potencjalnego zagrożenia ze strony FED.

Najpierw skupmy się na analizie technicznej. Tutaj mamy silny sygnał kupna na wykresie dziennym w postaci formacji gwiazdy porannej. Struktura ta jest dodatkowo wspierana poprzez dolne ograniczenie kanału trendowego. Dodatkowo podczas wczorajszej sesji widzieliśmy testowanie lokalnego wsparcia na bardziej krótkoterminowym interwale, co może napawać optymizmem.

Potencjalnym celem dla notowań AUDUSD jest jest najbliższa strefa oporu w rejonie 0,7255. Poziom ten będzie zapewne dość trudny do pokonania przez stronę popytową, zważywszy na kilka aspektów w postaci górnego ograniczenia kanału, zniesienie 23,6% oraz 35-sesyjnej prostej średniej ruchomej.

Fundamentalnie patrząc na ceny rudy żelaza oraz odbijające ceny miedzi również możemy szukać sygnałów wzrostowej korekty. Ponadto patrząc na kontrakty FRA 9×12 na stopy procentowej zarówno dla USD jak i AUD możemy wyciągnąć wnioski, że para powinna się aktualnie znajdować w okolicy 0,7300. Na chwilę obecną oznacza to niedowartościowanie na poziomie 200-250 pipsów.

Dodatkowo warto przytoczyć opinię banku TD Securities (oddział Azji i Pacyfiku). We wczorajszej nocie bank twierdzi, iż AUD jest niedowartościowany ze względu na ostatnie odbicie w cenach rudy żelaza. Ponadto TD zauważa, iż wolumen eksportu rudy z zachodniej Australii sugeruje, że chińska gospodarka nie spowalnia tak mocno.

Forex Demo

AUDUSDDaily

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO