Notowania pary walutowej AUD/USD odrabiają od połowy lipca. Kurs AUD/USD odbił już około 4% od dołka. Rynek pary walutowej trwa jednak nadal w zależności spadkowej. Czego można oczekiwać od tego rynku w najbliższym czasie?
Australijska waluta traci wobec amerykańskiego dolara
Dolar australijski w tym roku ogólnie wypada bardzo dobrze. Waluta z Australii okazuje się jak na razie silniejsza m.in. od euro, franka szwajcarskiego oraz funta szterlinga. Inaczej jednak ma się sprawa wobec amerykańskiego dolara. Jest to jedyna z głównych walut wobec, której traci australijska waluta.
Kurs AUD/USD przeżywał w tym roku swoje lepsze i gorsze momenty. W kwietniu tego roku notowania pary walutowej powróciły powyżej poziomu 0,76 USD. Był to najwyższy poziom od czerwca 2021 roku. Jednak po osiągnięciu tegorocznego maksimum na rynku rozpoczęła się przecena. Wyniosła ona blisko 10 centów amerykańskich.
Odbicie rzędu 4% na AUD/USD
Kurs pary walutowej AUD/USD najniższy poziom osiągnął w połowie lipca. Rynek zatrzymał spadki w okolicach 0,668 USD i od tego poziomu wziął się za odrabianie. Odbicie sięgnęło maksymalnie okolic 0,714 USD. Spoglądając jednak na sytuację dziś, 17 sierpnia odbicie od lipcowego dołka do dziś wyniosło około 4%.
Australijski dolar trwa w spadku względem amerykańskiego
Na dołączonym wykresie wyznaczone zostały trzy strefy, które służyć mogą, jako punkty odniesienia dla rynku. Strefy oporu określone przedziałami: 0,7033-0,7056 USD i 0,7249-0,7276 USD oznaczone zostały kolorem oliwkowym. Zakres wsparcia w postaci strefy cenowej: 0,6850-0,6880 USD wyznacza zielony prostokąt.
Na moment pisania artykułu rynek oscyluje na zakresie ceny 0,6940 USD. Rynkowi zdecydowanie najbliżej obecnie do strefy wsparcia. Jak wyglądają perspektywy dla pary walutowej AUD/USD?
Scenariusz wzrostowy
Rynek pary AUD/USD ma szansę powrócić do wyższych zakresów. Obecne położenie wskazuje jednak, że najpierw para walutowa chcieć może przetestować zakres wsparcia (0,6850-0,6880 USD). Jeżeli cena rzeczywiście zejdzie do opisanej strefy, kluczowe będzie obserwowanie tego, jaka reakcja pojawi się na tym zakresie. Utrzymanie strefy wsparcia, dać może początek ruchowi wzrostowemu. Celem wówczas będzie powrót powyżej 0,7000 USD.
Scenariusz spadkowy
Ruch spadkowy wyglądać mógłby w następujący sposób. Najpierw rynek podbić może do zakresu średniej kroczącej SMA 77, celem przetestowania tego zakresu. Re-test od dołu tego zakresu dałby początek ruchowi spadkowemu. Kurs miałby szansę wrócić do strefy wsparcia, a nawet zejść poniżej niej.
Podsumowanie
Sytuacja na parze walutowej zdaje się nie przemawiać na korzyść wzrostów w najbliższym czasie. Należy pamiętać, że rynek trwa w zależności spadkowej. Warto obserwować będzie zatem, jak zachowa się teraz kurs AUD/USD.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!
82% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.