Biorąc pod uwagę wysoką zmienność, jaka była obecna ostatnimi czasy na rynkach walutowych, analitycy MS postanowili się przyjrzeć korelacją z innymi rynkami, wykorzystując swoje narzędzia.
I tak, bank zaznacza, że AUDUSD traci korelację z surowcami. Krótkoterminowa korelacja (1M) kursu AUDUSD z indeksem surowcowym CRB spadła zaskakująco nisko w ciągu ostatnich dni. Tym samym, nawet jeśli ceny surowców spadną, wciąż mamy potencjał do wzrostów na AUDUSD.
Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start
Podobną, lecz nie tak dramatyczną obserwację bank zauważa na rynku NZDUSD. Z kolei korelacja GBPUSD z rynkami akcji oraz surowcami pozostaje podobna, choć nieco niższa niż było to w marcu.
Używając zaś zywkłej regresji różnych sterowników na rynek EURUSD i GBPUSD stratedzy banku zauważają, że obydwie pary kierowane są bardziej przez rynki akcji, aniżeli było to jeszcze na początku roku. Pozytywne wartości poniższych współczynników sugerują również, że zarówno GBP jak i EUR umacniają się zgodnie z indeksem światowych akcji MSCI.
Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
Poza tym ciekawą zależność mamy między kursem USDJPY a spreadem realnych rentowności 2-letnich obligacji, która w ciągu ostatnich dni zdecydowanie wzrosła. Z kolei korelacja pary z względną stromością różnicy dwóch krzywych rentowności obligacji (2Y-10Y) spadła.