J2T

Zdaniem ekspertów z banku JPM to dobry czas na sprzedaż USDCAD. Głównym motorem napędowym CAD mają być tamtejsze ceny ropy. Według banku są one nawet bardziej znaczące niż globalna cena ze względu na zwężającą się różnicę między gatunkami surowca WCS a WTI – obecnie jest ona najmniejsza od połowy 2013 roku.

Co więcej analitycy banku zauważają, że cena ropy WCS tylko od połowy marca wzrosła o 50% co pokazuje zdecydowanie większą dynamikę odbicia niż w przypadku ropy teksańskiej WTI. Ponad to pozycję krótką argumentują poniższymi względami:

  • CAD jest mniej przewartościowany niż RUB oraz mniej wrażliwy na zmiany cen ropy, świadczy o tym poniższy wykres obrazujący procentową zmianę danej waluty w stosunku do USD będącą skutkiem zmiany baryłki ropy brent o 1%
jpmŹródło: www.efxnews.com
  • dolar kanadyjski jest bardziej atrakcyjny niż NOK, który zdaje się być przewartościowany w stosunku do EUR i SEK
  • spekulacyjne pozycje netto pokazują przewagą „długich” na RUB oraz „krótkich” na CAD, co świadczy o braku wykupienia
  • CAD jest również bardziej neutralny na wpływ ze strony rodzimego banku centralnego

W związku z powyższym JPM zawarł pozycję krótką z poziomu 1,2210 oraz ze stopem na 1,2430. Cel jak na razie nie został określony.

Forex Demo

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO