J2T

Opublikowany przed kilkudziesięcioma minutami prywatny raport o zatrudnieniu ADP pokazał przyrost nowych miejsc pracy w październiku o 182 tysiące. Konsensus rynkowy zakładał wzrost na poziomie 180 tysięcy. Ostatnia wartość na poziomie 200 tysięcy została zrewidowana w dół o 10 tysięcy.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Prywatny raport ADP traktowany jest przez rynek jako swego rodzaju prognostyk przed piątkowymi payrollsami. Tym samym warto rzucić okiem na tę publikację nieco bardziej szczegółowo. Po pierwszy odnotowaliśmy solidny wzrost zatrudnienia w sektorze małych przedsiębiorstw. Tam liczba nowych miejsc pracy zwiększyła się (wg APD) aż o 90 tysięcy. Dla porównania poprzednia wartość plasowała się na poziomie 37 tysięcy.

źródło: adpemploymentreport.com
źródło: adpemploymentreport.com

Solidny przyrost również w przypadku średniego sektora. Najgorzej sytuacja wypadła w przypadku największych firm, gdzie liczba nowych miejsc pracy wzrosła o 29 tysięcy w porównaniu do 156 tysięcy we wrześniu.

Zobacz: Codzienne sygnały rynkowe “Trading Room”

Patrząc poprzez gałęzie gospodarcze ponownie zawiódł przemysł, gdzie zatrudnienie skurczyło się o 2 tysiące przy spadku o 15 tysięcy w miesiącu poprzednim. Pokaźny wzrost pokazuje również sektor budowlany, co jest zgodne z rosnącą sprzedażą domów.

źródło: adpemploymentreport.com
źródło: adpemploymentreport.com

Bazując na dzisiejszym raporcie ADP i patrząc w przód na piątkowy rządowy raport z rynku pracy możemy twierdzić, iż w październiku powinniśmy oczekiwać wartości NFP w pobliżu 200 tysięcy.

Forex Demo

Reakcja na rynku USD jest zdecydowana. EURUSD osunął się poniżej 1,09, co wsparł jeszcze mniejszy deficyt w bilansie handlowym w porównaniu do oczekiwań. Dzisiejsza dzienna strata na rynku głównej pary walutowej sięga już prawie 100 pipsów. Najbliższym celem w dalszym ciągu pozostaje strefa wsparcia w okolicy 1,0820. Warto dodać, iż przed nami jeszcze wystąpienie Janet Yellen w Kongresie i odczyt usługowego indeksu ISM.

Zobacz: Kluczowe punkty przed grudniową decyzją FED

Szerszy wstęp przez piątkowymi payrollami pojawi się w najbliższym czasie na stronie serwisu.

EURUSDDaily

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO