J2T

Zespół strategów francuskiego banku podkreśla, że piątkowy raport z rynku pracy USA nie miał znaczącego wpływu na notowania amerykańskiego dolara.

Mimo to odnotować trzeba, że po raz pierwszy od dłuższego czasu liczba nowych pracujących skurczyła się we wrześniu, co w ogromnym stopniu było wywołane huraganami Irma oraz Harvey. Niemniej jednak mimo to, niektórzy członkowie FED byli zdziwieni, iż NFP pokazał ujemną wartość (-33 tys.).

Z drugiej strony mocno na plus zaskoczył płace, które w ujęciu rocznym wzrosły aż o 2,9% zdecydowanie pokonując rynkowe oczekiwania. Tutaj również jednak trzeba doszukiwać się potencjalnych wpływów z racji niekorzystnych warunków pogodowych.

Mimo wszystko CA sądzi, że potencjał wzrostowy dla USD będzie ograniczony z obecnych poziomów, stąd bank wciąż faworyzuje sprzedaż USD na górkach, np. względem EUR.

Forex Demo

W związku z powyższym bank podtrzymuje pozycję długą na EURUSD z celem na 1,22.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO