Deprecjacja dolara australijskiego w ostatnich tygodniach była pochodną tąpnięcia chińskich indeksów giełdowych i związaną z tym przeceną surowców przemysłowych. Wynika to z silnego powiązania gospodarek Australii oraz Chin pod względem handlowym. Głównymi towarami są właśnie owe metale przemysłowe importowane przez chińczyków.
- [JAK ZACZĄĆ?] Darmowy poradnik dla inwestorów na rynku Forex
- Rynek złota w korelacji do USDZAR i ETF (kolejne skuteczne i ciekawe zagranie)
W tym koszyku dużą rolę odgrywają ceny rudy żelaza, których istotna korelacja z kursem AUDUSD ciągnęła w dół australijską walutę w minionych tygodniach. Obecnie jednak ceny rudy zdecydowanie zawróciły, co póki co nie spotkało się z takim samym ruchem na AUDUSD. Tym samym pozycje krótkie na AUD stają się coraz bardziej ryzykowne.
Obecnie w przypadku potencjalnej gry pod dywergencję możemy celować w poziom 0,7500 (50% dywergencji), co pokrywa się także z analizą techniczną pary.
Na wykresie H4 obserwujemy potencjalną formację objęcia hossy, tym samym możemy oczekiwać zwyżek w kierunku najbliższego oporu jakim jest okolica zniesienia 23,6%. Kolejnym, znacznie ważniejszym, wydaje się być strefa właśnie w rejonie 0,7500. Ryzykiem pozostają rosnące stawki FRA dla USD w dniu wczorajszym i od dzisiejszego poranka.