J2T

Zeszłotygodniowa reakcja USD na odczyt sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych była rozczarowująca  zdaniem analityków BNP Paribas. W ich opinii drugi kwartał będzie trudny na wielu uczestników rynku, a nadchodzące posiedzenie FOMC może dodatkowo zniechęcać do odbudowywania pozycji długich na dolarze.

Jednakże zespół strategów odpowiedzialnych za analizę rynku stopy procentowej widzi spory zasięg dla wzrostów na krótkim końcu krzywej rentowności w USA. Celują oni w poziom 1,25% w przypadku amerykańskich 2-latek w ciągu nadchodzącego miesiąca.

Tym samym wpływ na rynek dolara (jeżeli rzeczywiście taki scenariusz zrealizowałby się) powinien być pozytywny. Bank oczekuje, iż EURUSD będzie handlowany na nowych minimach w trzecim kwartale.

Forex Demo

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO