J2T

W cotygodniowej nocie do swoich klientów analitycy brytyjskiego banku zachęcają do sprzedaż NZDUSD przed zbliżającym się (środa) posiedzeniem RBNZ. Pogląd ten podparty jest zarówno aspektem technicznym jak i fundamentalnym.

Ze strony makro bank oczekuje, iż NZD wciąż będzie pod presją spadkową biorąc pod uwagę ich oczekiwania w stosunku do cięcia stóp przez RBNZ o 25pb. w obliczu słabych danych dotyczących inflacji bazowej i przewartościowania NZD. Głównym problemem polityki monetarnej Nowej Zelandii będzie mają być wciąż wysokie ceny nieruchomości w rejonie Auckland.

Jednakże zdaniem Barclays mimo wszystko czynnik ten nie zatrzyma kolejnych cięć stóp. Głównym powodem takiego przekonania banku są ogłoszone środki makro ostrożnościowe przez RBNZ nakierowane właśnie na przegrzany rynek nieruchomości Auckland. Obecnie oczekiwania rynkowe w stosunku do cięcia stóp na środowym posiedzeniu wynoszą 44%.

Z technicznego punktu widzenia pogląd spadkowy według analityków Barclays jest wspierany przez pokonanie minimów z września 2010 roku. Dodatkowo formacja przenikania na wykresie miesięcznym zachęca do spadkowego nastawienia. W krótkim terminie bank oczekuje spadków do 0,70. W średnim terminie Barclays będzie szukał niższym poziomów w okolicy 0,6870 i 0,6560.

Forex Demo

Screen Shot 06-08-15 at 09.07 AMŹródło: www.efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO