J2T

Zdaniem strategów walutowych banku Barclays, inwestorzy na rynku walutowym powinni rozważyć zajmowanie pozycji krótkiej na crossie AUDNZD przed wyborami parlamentarnymi w Nowej Zelandii.

Jednym z bazowym uzasadnień banku zajmowania pozycji krótkiej jest fakt, że deprecjacja dolara nowozelandzkiego wydaje się nadmierna i raczej nieuzasadniona.

Bank sądzi, że ostatni obaw politycznych w Nowej Zelandii oraz deprecjacja NZD były nad wyraz, nie będąc uzasadnionymi w sondażach przedwyborczych.

Barclays konkluduje, iż ani obecny, cykliczny stan nowozelandzkiej gospodarki ani aktualna polityka monetarna nie przemawiają za trwalszą słabością NZD względem AUD.

Forex Demo

W związku z powyższym bank sądzi, że zasadnym będzie łapanie obecnych szczytów pod kątem pozycji długiej na rynku spotowym. Bank nie przedstawia jednak żadnych poziomów cenowych.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO