J2T

Analitycy brytyjskiego banku przypominają, że EBC potwierdził w zeszłym tygodniu, iż zmiany odnośnie do programu QE będą najpewniej ogłoszone w październiku, niemniej jednak z drugiej strony informacja ta rozczarowała rynek, gdyż oczekiwania wskazywały głębsze zarysowanie potencjalnych zmian w programie QE.

Bank podkreśla, że rynek wycenia obecnie tylko 14pb podwyżek stóp procentowych w kolejnych dwóch latach sugerują, że wołanie o cierpliwość w tej kwestii ze strony EBC zaowocowało.

Poza tym oczekuje się, że EBC zacznie cykl podwyżek stóp procentowych dopiero po całkowitym zakończeniu programu skupu aktywów.

Z punktu widzenia euro stratedzy zauważają, że wspólna waluta zyskała dość znacząco z uwagi na wynik posiedzenia EBC, kwestionując jednocześnie oczekiwania banku odnośnie do pojawienia się potencjalnego zwrotu na rynku EURUSD.

Forex Demo

Warto również dodać, że EBC obniżył nieco projekcje inflacyjne, niemniej jednak wydaje się, że efekt pass-through ostatniej aprecjacji euro na inflację może być bardziej ograniczony niż mogłoby to się wydawać, głównie z uwagi na czynniki endogeniczne indukujące zwyżki euro (częściowo).

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO