J2T

Niewyceniana obniżka stóp przez Bank Australii (RBA) oraz silny raport z amerykańskiego rynku pracy (tego spodziewa się bank) powinny pchnąć AUDUSD niżej w tym tygodniu. Ściślej analitycy brytyjskiego banku oczekują cięcia głównej stopy procentowej na jutrzejszym posiedzeniu RBA z 2,25% do 2% – nowy rekordowo niski pułap.

Australijski bank centralny jest mocno gołębio nastawiony do swojej polityki, czego jasnym dowodem jest ostatnie wystąpienie szefa Glenna Stevensa w Nowym Jorku. Barclays oczekuje dalszego luzowania, które będzie odzwierciedlać obawy co do perspektyw w inwestycjach oraz poszerzającej się luki między realnym kursem walutowym, a “terms of trade” Australii.

Poza tym stratedzy grupy spodziewają się, iż RBA podtrzyma swoje nastawienie, iż obecny kurs AUD jest zdecydowanie przewartościowany – zwłaszcza na po ostatnim wzrostowym rajdzie na AUDUSD. Barclays odwołuje się jeszcze do piątkowej publikacji (oświadczenie nt. polityki monetarnej RBA), w której ich zdaniem możemy znaleźć rewizję w dół prognoz wzrostu gospodarczego na wgląd obaw o inwestycje poza górnicze. Niemniej jednak istnieje również pewna szansa na lekką rewizję w górę szacunku dotyczącego inflacji w krótkim terminie.

Z punktu widzenia analizy technicznej bank również widzi mocny potencjał spadkowy. Świeczka z zeszłej środy (doji) została potwierdzona w kolejnych dniach rysując w konsekwencji formację gwiazdy wieczornej. Poza tym Barclays spodziewa się, iż maj będzie najbardziej negatywnym miesiącem właśnie dla rynku AUDUSD pośród wszystkich głównych par – mierząc medianę i średnią stopę zwrotu.

Forex Demo

W rezultacie powyższe argumenty utwierdzają bank w przekonaniu, iż para będzie kierowała się obecnie na pułap 0,7680. Ruch poniżej 0,7530 może z kolei być sygnałem do dalszej przeceny w kierunku 0,7100.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO