Analitycy banku przesunęli swoje oczekiwania w stosunku do pierwszej podwyżki stóp procentowych z września 2015 do… marca 2016!
- Inwestuj bez ryzyka. Otwórz bezpłatne konto i odbierz 30$ na start
- Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
Swoją decyzję argumentują oczywiście niepewną perspektywą na globalnym rynku, która to sprawia, iż decyzja FED jest bardziej niepewna niż normalnie. W przypadku gdy zawirowanie na rynku okaże się przejściowe FED może podnieść stopy w grudniu. Z drugiej strony, jeśli zmienność będzie trwała lub odsłoni jakąś większą niż oczekiwana słabość w globalnej aktywności gospodarczej, FED może opóźnić podwyżkę stóp nawet poza marzec 2016.
Niemniej jednak opóźnienie nowego cyklu aż do połowy przyszłego roku zdaniem banku jest mało prawdopodobne, głównie z uwagi na rynek pracy w USA. Amerykańska gospodarka udowodniła, że jest bardziej odporna na szoki płynące z rynków EM. Tym samym Barclays sądzi, iż obecna niepewność będzie mieć mniejszy wpływ niż szoki płynące z gospodarek rozwiniętych, które ruszały rynkiem w 2008 czy 2010 roku.









