J2T

Rynek złota od początku miesiąca dość mocno odbił na fali deprecjacji amerykańskiej waluty. Niemniej jednak dalsze spadki USD wydają się coraz mniej prawdopodobne. Dane z USA są coraz lepsze. Zaś odsunięcie przez FED podwyżki stóp (prawdopodobnie) paradoksalnie może pomóc dolarowi.

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Spójrzmy najpierw na zestawienie USDZAR i cen złota. Południowoafrykański rand (ZAR) jest dość mocno skorelowany ze złotem, co wynika z faktu, iż RPA jest jednym z główniejszych eksporterów metalu, o czym już pisałem kilkukrotnie. Mimo spadków wzrostów złota i słabości dolara USDZAR nie spadał, co wynikało z ogólnej słabości walut EM po zamieszaniu związanym z Chinami. Tym samym pokaźna dywergencja, która już zaczęła być domykana wydaje się ciekawą propozycją do gry (short na USDZAR i short na złocie).

Screen Shot 08-27-15 at 03.08 PM

Z kolei zwracając uwagę na ekspozycję funduszy ETF (konkretnie próby w postaci funduszy SPDR mającego ponad 50% udział w rynku) możemy dostrzec, iż mimo dynamicznych wzrostów cen kruszcu, nie obserwowaliśmy tożsamego rosnącego zainteresowania ze strony tychże funduszy. Dopiero ostanie dni przyczyniły się do pewnego ruchu, co jednak nie zmienia faktu, iż cena złota powinna być zdecydowanie niższa.

Forex Demo

Tym samym mamy dwie okazje, w której sprzedaż złota jest bazowym scenariuszem. W kwestii samego metalu, z technicznego punktu widzenia, zniżki powinny przyspieszyć po pokonaniu 1110$ za uncję.

Screen Shot 08-27-15 at 03.11 PM

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO