J2T

Wczorajsze otwarcie rynku walutowego na parach z PLN wytworzyło spore luki, które wywołane były wynikami wyborów prezydenckich i związaną z tym niepewnością. Swoje “3 grosze” dorzucił również główny ekonomista PKO, który stwierdził, że zmiana władzy może spowodować pewne turbulencje.

akademia baner pojedynczy wpis żółtyakademia-pojedynczy-wpis-baner-niebieski

Poprzedni Trading Room dotyczący rynku GBPAUD dał zarobić na fali umacniającego się funta po niespodziewanej wygranej Konserwatystów w wyborach parlamentarnych w UK.

EURPLN_17_56 11_05

Spoglądając na rynek EURPLN od strony technicznej istnieją spore szanse na powrót do spadków. Jednakże głównym katalizatorem takiego ruchu mógłby być powrót przewagi niedźwiedzi na rynku EURUSD. Rosnąca niepewność w sprawie Grecji może implikować ryzyka z tym związane. Już jutro upływa bowiem termin spłaty 770 mln EUR do MFW.

 

Forex Demo

 

Wracając jeszcze do samego wykresu możemy zauważyć silną strefę podaży zlokalizowaną w rejonie  4,0780. Spoglądając dodatkowo na wykres dzienny widzimy dwie świece o bardzo długich górnych cieniach, które to świadczą o braku popytu powyżej wspomnianego oporu. Stąd zlecenie obronne należałoby umiejscowić powyżej szczytu na 4,0845. Celami mogą być odpowiednio dolne ograniczenie kanału wraz z poziomem 4,0360 oraz okrągły pułap 4,00.

akademia-baner-pojedynczy-wpis-czarny

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO