J2T

W ciągu ostatnich kilku tygodni obserwowaliśmy silny trend wzrostowy na wszystkich gatunkach ropy naftowej. Przyglądając się jednak bliżej możemy dostrzec, iż dynamika zwyżek nie była jednakowa, co przy korzystnym układzie technicznym zachęca do zajęcia pozycji.

akademia baner pojedynczy wpis żółty

W zeszłym tygodniu polecałem zagranie na domknięcie dywergencji między miedzią a aluminium lub też samego shorta na rynku czerwonego metalu. Jak dzisiaj możemy dostrzec pomysł ten był trafny, a pozycja krótka dała zarobić.

OIL.WTI_17_32 25_05

Wracając jednak do pomysłu na ten tydzień spójrzmy na powyższy wykres. Na żółto przedstawiony kontrakt na ropę brent, zaś czarno-białe świece obrazują gatunek WTI. Od strony technicznej silny poziom oporu dla gatunku amerykańskiego mamy na poziomie 62,5$. Właśnie w tym miejscu wyrysowała nam się klasyczna formacja gwiazdy wieczornej, która do dnia dzisiejszego jest respektowana.

Forex Demo

Dodatkowo krótkoterminowo mamy do czynienia z linią trendu spadkowego, która stanowi pierwszy poziom wsparcia dla niedźwiedzi. Punktem, którego pokonanie powinno przyspieszyć spadki jest 58$. Jednak już teraz warto rozważyć pozycję krótką ze stopem nad czerwoną linią. Celem do jakiego powinniśmy dążyć może być obszar zniesienia 50%, strefy popytu w rejonie 54$.

Jak zwykle celem gry stricte pod dywergencję należy zawrzeć przeciwstawną pozycję na kontrakcie brent. W tym przypadku zlecenie SL należałoby umiejscowić poniżej 62,5$ – lokalne szczyty z lutego.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO