J2T

Przyszły tydzień będzie zdecydowanie spokojniejszy jeśli chodzi o planowane wydarzenia makroekonomiczne. Tutaj na fotel lider wysuwa się między innymi czwartkowe posiedzenie Norges Banku. Na wstępie warto również zauważyć, że ostatnie wydarzenia rynkowe był zgodne z tym, co zakładaliśmy w zeszły piątek w przypadku GBPUSD oraz AUDUSD.

Ostatnie cięcie kosztu pieniądza w Norwegii nastąpiło w czerwcu. Od tego momentu poznaliśmy bardzo kiepskie dane inflacyjne, które mocno oddaliły Norges Bank od ich celu na poziomie 2,5%. Co więcej ostatnie kilka tygodnie przyczyniły się do znaczącej aprecjacji NOK względem wspólnej waluty, co może nie być przyjęte z aprobatą przez tamtejsze władze monetarne.

Jeszcze w czerwcu Norges Bank wskazywał w swoim komunikacie, iż to deprecjacja NOK będzie jednym  z czynników wspierających inflację. To, w połączeniu ze znaczącym spadkiem cen ropy i pogarszającymi się w związku z tym nastrojami w przemyśle (indeks PMI spadł poniżej 44 punktów) może wywierać presję na dalsze luzowanie polityki pieniężnej.

Screen Shot 09-18-15 at 09.43 AM

Patrząc zaś na sytuację techniczną mamy bardzo korzystny układ do wchodzenia w świeże pozycje długie. Po pierwsze rynek wciąż zdaje się respektować średnioterminową linię trendową, która jest wspierana przez 35-sesyjną wykładniczą średnią ruchomą. Nawet możliwe przełamanie tego poziomu nie powinno być jednoznacznym sygnałem odwrotu.

Forex Demo

W przypadku takiego scenariusza dobrym miejscem do odnowienia pozycji długiej może być obszar strefy popytu w okolicy 9,1040, gdzie rozciąga się również zniesienie 50%. Z drugiej strony ostatecznym sygnałem kupna będzie przełamanie oporu na 9,3050 wraz ze zniesieniem 38,2%. Warto także zaznaczyć, iż wczorajsza świeca pozwoliła wyrysować nam formację objęcia hossy, która może zostać potwierdzona poprzez dzisiejszy świeczkę. Należy również pamiętać, że krótkoterminowo euro może wykazywać relatywną siłę, ze względu na potencjalną większą korektę na rynku EURUSD.

EURNOKDaily

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO