J2T

Analitycy holenderskiego banku podkreślają, że w to lato nie ma widocznych oznak ospałości wśród europejskich firm, co widać po lekkiej poprawie w indeksach PMI za sierpień.

ING wskazuje, że wciąż solidny wzrost gospodarczy wraz z niewielką presją cenową wspiera PKB w Q3. Bank zaznacza, że łączny indeks PMI dla europejskiej gospodarki wzrósł z 55.7 do 55.8 w sierpniu, głównie z racji pokaźnej poprawie w przemyśle.

Nawet jeśli sektor usługowy pokazał umiarkowany spadek, to obydwa sektory korespondują w opinii banku ze zdrowym tempem poprawy gospodarczej, choć pytaniem jest czy sytuacja ta przełoży się na odbicie produkcji przemysłowej w tym kwartale.

Bank odnotowuje, że przemysłowe indeksy PMI w strefie euro są już mocne od pewnego czasu, ale produkcja przemysłowa nie pokazuje takiego pazura.

Forex Demo

W miarę, jak większość wskaźników sugeruje dalszą poprawę w przemyśle, bank spodziewa się pewnej poprawy we wzroście w kolejnych kwartałach.

źródło: Bloomberg

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO