J2T

Zespół strategów walutowych nordyckiego banku zauważa, że za każdym razem kiedy EURUSD znajdował się w okolicy 1,20 otrzymywaliśmy pewne wycieki komentarzy ze strony EBC w celu ograniczenia dalszej aprecjacji wspólnej waluty.

Pod tym względem Norda argumentuje, że taki stan rzeczy może wskazywać na to, że członkowie EBC aktualnie uważają poziom 1,20 jako nowy poziom 1,15 gdzie bank centralny zwykł wyrażać swoje obawy odnośnie do kursu walutowego.

Bank zadaje pytanie, dlaczego za każdym razem kiedy EURUSD osiągał poziom 1,20 oficjele EBC decydują się na interwencję walutową?

Nordea Bank spekulował na początku sierpnia, że 1,20 może być nowym poziomem obronnym dla EBC, zaś ostatnie interwencje słowne tylko wspierają ich pogląd.

Forex Demo

Tym samym, jeśli uczestnicy rynku oczekują, że inni inwestorzy będą działać w podobny sposób (sprzedaż euro w okolicy 1,20), może stanowić to sufit dla głównej pary walutowej, przynajmniej na jakiś czas.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO