J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Sytuacja techniczna na kontrakcie terminowym na niemiecki indeks DAX pozostaje dość przewidywalna w ostatnich tygodniach. W dalszym ciągu znajdujemy się w ramach formacji trójkąta rozszerzającego się, którego obydwa ograniczenia są bardzo restrykcyjnie przestrzegane.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Obecnie rynek dotarł do górnego ograniczenia, tym samym rodzi się okazja do zajęcia pozycji krótkiej. Warto również podkreślić, że plotki z EBC jakoby program skupu aktywów miałby zostać ograniczony nie wywarły dużego wpływu na rynek kapitałowy.

Ponadto zależność między DAX a działaniami EBC w ostatnim czasie zdaje się zdecydowanie mniejsza, aniżeli miało to miejsce w przeszłości, gdy EBC dopiero szykował się do wprowadzenia skupu aktywów.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Od strony technicznej warto podkreślić, że notowania na wykresie tygodniowym mają silny opór w postaci formacji objęcia bessy, póki co nie wydaje się, że poziom ten może ostać przełamany. Tak więc stawiając stop lossa powyżej pułapu 10700 punktów i celując nawet na 10090 punktów stosunek zysku do ryzyka przyjmuje bardzo dobrą wartość.

Forex Demo

ger30cashdaily

Dopiero przebicie 10700 punktów na interwale tygodniowym mogłoby zanegować spadkowy scenariusz. Poza tym warto śledzić także korelację DAXa z notowaniami EURUSD. Wszak wyższy kurs EURUSD generuje niższe poziomy DAXa (wynika to z faktu spadku konkurencyjności spółek eksportowych, które stanowią lwią część indeksu niemieckiej giełdy).

aaa

Jak widać na powyższym wykresie DAX wciąż wydaje się przewartościowany względem EURUSD. Tym samym, chcąc grać na domknięcie tejże dywergencji należy rozważyć pozycje krótką na DAX oraz krótką na EURUSD. Należy jednak pamiętać o odpowiednim wyskalowaniu pozycji.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO