Jakie są zasady budowy skutecznego systemu?

113
J2T

Większość ludzi skupia się na technicznej stronie systemu. Obliczają, jak dany wskaźnik się sprawdza, liczą każde wejście. Jednak nie biorą pod uwagę kilku istotnych czynników.

Do tych czynników należą: temperament, czas inwestycji, emocje.

Temperament

Są osoby, które potrafią otworzyć pozycję i obserwować ją przez miesiąc, pół roku, może nawet rok. Nic z nią nie robią, dopóki system nie podpowie, co dalej. Są również tacy, którzy nie usiedzą pięciu minut, żeby nie otworzyć nowych pozycji. Zdiagnozuj swój własny temperament i dopasuj do niego system.

Czas

Niektórzy inwestorzy planują systemy transakcyjne, kompletnie nie zastanawiając się, ile czasu chcą na to poświęcić. Wybierają sygnały wejścia i nie rozumieją, że taki może zdarzyć się na przykład o 12 w południe, kiedy są w pracy i nie mają dostępu do platformy. Wybierz system zgodny z twoim rozkładem dnia.

Forex Demo

Emocje

Inwestorzy, projektując systemy, zapominają, jak ważne są szkolenia emocjonalne. 7 na 10 traderów po ułożeniu systemu stara się grać przeciwko niemu. Jest to spowodowane brakiem znajomości własnych emocji, a w szególności efektu guru, który pojawia się, gdy system jest zyskowny. Kiedy system traci, myślą: Przecież to tylko system. To jest prawidłowa reakcja. Kiedy jednak zyskuje, większość inwestorów reaguje na zasadzie: Ale jestem genialny! Nieprawda. Przecież w dalszym ciągu jest to jedynie system. Dopóki zarabia, ciesz się z tego i nie staraj się go ogrywać.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO