J2T

Większość ludzi skupia się na technicznej stronie systemu. Obliczają, jak dany wskaźnik się sprawdza, liczą każde wejście. Jednak nie biorą pod uwagę kilku istotnych czynników.

Do tych czynników należą: temperament, czas inwestycji, emocje.

Temperament

Są osoby, które potrafią otworzyć pozycję i obserwować ją przez miesiąc, pół roku, może nawet rok. Nic z nią nie robią, dopóki system nie podpowie, co dalej. Są również tacy, którzy nie usiedzą pięciu minut, żeby nie otworzyć nowych pozycji. Zdiagnozuj swój własny temperament i dopasuj do niego system.

Czas

Niektórzy inwestorzy planują systemy transakcyjne, kompletnie nie zastanawiając się, ile czasu chcą na to poświęcić. Wybierają sygnały wejścia i nie rozumieją, że taki może zdarzyć się na przykład o 12 w południe, kiedy są w pracy i nie mają dostępu do platformy. Wybierz system zgodny z twoim rozkładem dnia.

Forex Demo

Emocje

Inwestorzy, projektując systemy, zapominają, jak ważne są szkolenia emocjonalne. 7 na 10 traderów po ułożeniu systemu stara się grać przeciwko niemu. Jest to spowodowane brakiem znajomości własnych emocji, a w szególności efektu guru, który pojawia się, gdy system jest zyskowny. Kiedy system traci, myślą: Przecież to tylko system. To jest prawidłowa reakcja. Kiedy jednak zyskuje, większość inwestorów reaguje na zasadzie: Ale jestem genialny! Nieprawda. Przecież w dalszym ciągu jest to jedynie system. Dopóki zarabia, ciesz się z tego i nie staraj się go ogrywać.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO