J2T

Problem przesyłania drobnych kwot w btc wciąż nie został rozwiązany w sposób satysfakcjonujący.

Z jednej strony użytkownicy chcieliby operować małymi kwotami, płacąc nie tylko za wyselekcjonowane medialne treści w internecie, ale także upominki, kartki, awatary w grach. Z drugiej strony mamy standardowych operatorów, takich jak banki, Paypal, WesterUnion i inne.

Wysokie prowizje i długi czas transakcji

Kłopot z tymi podmiotami jest taki, że pobierają wysokie prowizje. W przypadku banków dochodzi jeszcze bardzo długi czas na zawarcie transakcji. Wraz z pojawieniem się cyfrowych walut, przede wszystkim bitcoina i litecoina, mamy szansę przeskoczyć problem czasu i kosztów.

Czas to pieniądz

Czas realizacji płatności w sieci bitcoina to około 10 min. W litecoinie nawet 2-3 minuty. Już pojawiły się firmy, które wdrażają mikropłaptności w życie. Jedną z nich jest Bitmonet.com, która stworzyła plug-in do platformy WordPress i umożliwia przeprowadzenie ekspresowych płatność za zamknięte treści w mediach.

Szybko i łatwo

Rewolucja polega na tym, że odbiorca – czytelnik – płaci kilkanaście centów za wybrany artykuł. Może oczywiście wykupić czasowy abonament, ale wszystko odbywa się za pomocą kilku kliknięć myszką. Bez konieczności zakładania kont, logowania, opłacania większych, niepotrzebnych pakietów. Wszystko dzieje się szybko, prosto, intuicyjnie.

Forex Demo

Bez prowizji

Drugim rozwiązaniem jest projekt firmy Bitwall.io. W idei działania identyczny. Dodatkowo wewnętrzne operacje są całkowicie pozbawione prowizji pobieranej przez sieć bitcoina.

Świat pędzi do przodu

Na naszych oczach rodzi się kolejna rewolucja. Jeszcze 30 lat temu samochód marki Żuk Poczty Polskiej przewoził kilogramy banknotów w lnianych workach przewiązanych sznurkiem konopnym. Dziś już nawet tak zwany ekspresowy przelew bankowy z wysoką prowizją sięgającą kilku procent i trwający 15-20 minut staje się anachronizmem.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO