J2T

bitcoinJeśli jesteś stałym graczem na cyfrowych giełdach, zapewne wiesz, której z nich można zaufać, a które lepiej omijać szerokim łukiem. Podobnie jak świeżym inwestorom, przyda ci się jednak źródło, dzięki któremu będziesz mógł stale poszerzać swoją wiedzę. Rynek kryptowalut ulega w końcu dynamicznym zmianom. Giełdy, które dziś wydają się ryzykowne, mogą z czasem okazać się wyjątkowo stabilne – i na odwrót.

Na szczęście, dzięki wiarygodnym rankingom możesz śledzić rozwój sytuacji na poszczególnych platformach. Sprawdźmy, jak na dzień dzisiejszy prezentuje się giełda Bitfinex.

Na czym polega ranking giełd kryptowalut?

Jak zapewne wiesz, giełdy kryptowalut działają podobnie jak te tradycyjne, jednak wszystkie ruchy ich graczy odbywają się w wirtualnej przestrzeni. Najczęściej są one prywatną własnością przedsiębiorców, którzy pobierają prowizje od zleceń, wykonywanych na platformach. Poszczególne giełdy różnią się między sobą obsługiwanymi walutami cyfrowymi, walutami FIAT oraz oceną ratingową. To właśnie ona często interesuje użytkowników najbardziej.

Twórcy rankingów giełd cyfrowych stosują indywidualne wskaźniki, za pomocą których przyznają oceny poszczególnym platformom. Jeśli chcesz pozostać na bieżąco z sytuacją rynkową, zapoznaj się z serwisem Cryps.pl – jego przedstawiciele stale ją monitorują. Dlatego ich ranking jest godny zaufania. W skład przyznawanej giełdzie oceny wchodzi między innymi wydajność jej systemu zabezpieczeń, odnotowane awarie i ataki hakerskie, czas istnienia na rynku oraz uwagi inwestorów. Aby zrozumieć rynek kryptowalut, warto skorzystać z dostępnych informacji i zainteresować się wszystkimi jego udziałowcami, na przykład giełdą Bitfinex.

Forex Demo

Giełda Bitfinex – krótka historia

Giełda Bitfinex powstała w 2012 roku i od lat znajduje się w czołówkach rankingów dotyczących kryptowalut. Obsługiwane przez nią waluty to USD, GBP, EUR i JPY. W 2015 i 2016 roku na tę popularną platformę przeprowadzono dwa ataki hakerskie. Po drugim z nich, wyjątkowo dotkliwym, giełda Bitfinex znacznie wzmocniła jednak swój system zabezpieczeń.

Miejsce giełdy Bitfinex w rankingach

Giełda Bitfinex charakteryzuje się wysokimi wartościami dziennych obrotów. Chociaż konkurencji udało się nieco zdeklasować jej pozycję, firma stale się rozrasta. Aby zostać jej użytkownikiem, należy przejść proces weryfikacji tożsamości, co czyni platformę bezpieczną i wiarygodną. Warto ją sprawdzić, niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym, czy początkującym graczem. Być może to właśnie na niej dokonasz szczęśliwych inwestycji, które przyniosą ci duże zyski?

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO