J2T

Analitycy słynnego Goldmana podkreślają wtorkową decyzją Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii, która wskazała, że rząd nie może sam zainicjować procesu wyjścia z UE.

Zatem, by uruchomić artykuł 50 traktatu Lizbońskiego konieczna będzie aprobata parlamentu. Niemniej jednak osąd ten nie sprecyzował jaka musi zostać podjęta forma prawda umożliwiająca szybkie przejście projektu ustawy.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Decyzja ta zdaniem banku podtrzymuje jednak pogląd, iż rząd jest na drodze do zainicjowania procesu wyjścia z UE do marca. Następnie GS spodziewa się, że rynek zacznie wycenia większe prawdopodobieństwo “twardego Brexitu”.

To oczywiście ma sprzyjać spadkom GBPUSD. Bank rekomenduje więc shorta na GBP, jako swój Top Trade, prognozując kabla na poziomach 1.20, 1.18 i 1.14 odpowiednio za 3, 6 i 12 miesięcy.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Forex Demo

Tymczasem na środowej sesji notowania pary przełamały bardzo ważny opór, otwierając sobie drogę potencjalnie do ataku na 1.28.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO