J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Gospodarka USA szukała w ostatnich latach za wszelką cenę ultra luźnej polityki monetarnej. To może być postrzegane jako wyjście z kryzysu finansowego z 2008 roku oraz jego następstw.

Bank zauważa, że USA dążyła do ponownego uruchomienia samonapędzających się mechanizmów poprawy gospodarczej poprzez osiągnięcie ścieżki wzrostu powyżej trendu, pełne zatrudnienie, inflację 2% i normalizację polityki monetarnej.

Jednakże impet wzrostowy w USA osłabia się. Jedyna, jak do tej pory, podwyżka stóp wykonana przez FED w grudniu 2015 mogła być przereagowaniem.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Forex Demo

Zdaniem DB wraz z Brexitem i niepewną perspektywą dla globalnej gospodarki, ryzyko rynkowe będzie wciąż ważyło, a oczekiwania odnośnie do polityki monetarnej FED mają dalej spadać.

Bank zaznacza, że kurs USDJPY wzrósł z 75,35 w październiku 2011 do 125,86 w czerwcu 2015, podczas tzw. “rynku Abe’go”. Z kolei poziom 100,6 zapewnia nam 50% zniesienia tego ruchu.

Choć kurs spadł chwilowo poniżej tego poziomu w następstwie szoku po głosie Brytyjczyków, bank spodziewał się, że jeśli para utrzyma się nad 100, część pozostających, pozytywnych efektów z deprecjacji JPY (patrząc od roku 2011) i rosnący rynek akcji widziany w ramach Abenomiki mogłyby być wciąż w grze.

Jednakże, reperkusje w kwestii Brexitu mogą trwać również przez średni do długiego okresu. Jeśli cykl gospodarczy w USA jest już za swoim szczytem, w tym wypadku bank nie sądzi, że USDJPY zdoła utrzymać się 1-2 JPY nad pułapem 100. Kolejnym istotnym zniesienim Fibonacciego jest 61,8% na 94,64.

źródło: efxnews.com
źródło: efxnews.com