J2T

Analityk Danske Banku tłumaczy, iż inflacja CPI odbiła w lipcu do 1,2% r/r, choć wciąż pozostaje poniżej celu Banku Kanady i prognozy na Q3 równej 1,3% r/r.

Co więcej, preferowana miara przez BoC inflacji bazowej wzrosła. Ponadto, stratedzy duńskiego banku wskazują, iż miesiące letnie pokazały istotną zmianę w retoryce kanadyjskiego banku centralnego.

Danske przypomina, że jeszcze na początku lata prawdopodobieństwo podwyżki wynosiło 25% (latem). Tymczasem, od tego momentu BoC dostarczył już jednej podwyżki, wskazując jasno, iż lupa produkcyjna jest domykana.

Zdaniem banku sugeruje to, że ostatecznie rosnące presje inflacyjne musiałyby pokazać znaczące spowolnienie, by kanadyjski bank postanowił wstrzymać obecny cykl zacieśniania polityki pieniężnej.

Forex Demo

Ogólnie Danske konkluduje, że lipcowe odczyty sprawiają, że kolejna podwyżka stóp na jesieni jest jak najbardziej prawdopodobna.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO