J2T

Brak stymulusu ze strony polityki fiskalnej Australii współgra z rekordowo niskimi stopami jakie utrzymuje RBA. Tym samym Bank Centralny Australii trzyma bardziej gołębie stanowisko aniżeli by mógł. To uzależnienie polityki monetarnej od działań polityki fiskalnej było kluczowym czynnikiem za spadkowym poglądem na rynku AUDUSD Credit Suisse.

Jednakże RBA twierdzi, że gospodarka Australii potrzebuje czegoś więcej niż tylko luźna polityka pieniężna by zrekompensować spadek inwestycji górniczych i gwałtowny spadek “terms of trade”.

Zdaniem analityków CS argumentem za wprowadzeniem luźniejszej polityki fiskalnej miałyby być przyszłoroczne wybory parlamentarne w Australii. Co więcej bank zaznacza, że owa gospodarka ma jedną z najsilniejszych pozycji jeśli chodzi o stosunek długu do PKB, wskaźnik ten wynosi zaledwie 34%.

Mimo tego, że CS nie oczekuje, iż polityka fiskalna w Australii zostanie poluzowana to jednak uważa, że będzie to bardziej długoterminowe ryzyko. Tym samym nie obniża swojej rocznej prognozy dla AUDUSD, która wciąż znajduje się na poziomie 0,7000.

Na koniec CS podkreśla, że w przypadku wzmożonych wydatków rządowych RBA może zmniejszyć swój ultra gołębi ton wspierając AUD.

Forex Demo
Budżet rządowy w opozycji do polityki monetarnej RBA

Screen Shot 06-27-15 at 12.04 AMŹródło: www.efxnews.com

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO