Do Halloween pozostało wprawdzie jeszcze trochę czasu, niemniej jednak analitycy CA już dzisiaj w bardzo przyciągający sposób przedstawiają swoje oczekiwania w kwestii nadchodzącego posiedzenia Banku Japonii.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Analitycy CA oczekują zwiększenia QE przez BoJ 30 października (poprzednia prognoza wskazywała na styczeń 2016). Ponadto bank zrewidował swoją końcoworoczną prognozę dla USDJPY ze 123 do 125.

Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność

Taka skala deprecjacji JPY jest zgodna z rezultatami z modelu BNPP, który przyjmuje dość zachowawcze założenia odnoszące się do NIKKEI i spreadu stóp JPY i USD. Rozszerzenie QE przez BoJ mogłoby skutkować wzrostem UJ o 5 figur.

Przewlekła awersja do ryzyka i bardziej stłumiona perspektywa dla amerykańskich stóp mogłaby ograniczyć wzrosty USDJPY do poziomu 125 na chwilę obecną. Jednakże połączenie zwyżek na rynku akcji i zacieśniania polityki przez FED powinna pchnąć parę na wyższe poziomy.

Baza monetarna w Japonii w korelacji do NIKKEI i indeksu jena

Screen Shot 10-13-15 at 08.27 PMŹródło: www.efxnews.com

akademia baner pojedynczy wpis żółty