J2T

akademia baner pojedynczy wpis żółty

Analitycy CA podkreślają, że środek sezonu wakacyjnego oznacza “wysychającą” płynność na rynku, co może prowadzić do uspokojenia sytuacji na wykresach.

Dowody zebrane przez bank sugerują, że zmienność na rynku walutowym na tendencję wzrostową w sierpniu, jednakże publikacje danych makro i inne wydarzenia mogą wyzwolić odnowioną krótkoterminową zmienność w ramach grupy G10.

Tym samym nie pozostanie nic, jak przyglądanie się, czy łączny efekt wielu charakterystycznych szoków będzie wystarczający do uwolnienia się szerszego trybu risk-off.

Polecamy: Inwestuj w akcje, surowce, indeksy, waluty. Odbierz 50€ gratis

Nawet pomimo tego bank postanowił dodać do swojego portfela pozycję długą w złocie denominowaną we franku jako zabezpieczenie.

Bank podkreśla, że obecny tydzień jest pełny interesujących wydarzeń jak NFP, raport o inflacji BoE czy posiedzenie RBA.

Forex Demo

Ich zdaniem czwartkowy raport o inflacji BoE może walczyć o rozszerzenie gołębich oczekiwań rynku przez sierpniową publikacją wskaźników inflacyjnych, co może z kolei pomóc szerszej konsolidacji GBP. Bank pozostanie z pozycją długą na GBPCHF przez tym wydarzeniem.

Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start

Ich zdaniem notowania JPY powinny pozostawać w centrum uwagi przez ogłoszeniem ze strony premiera Abe pakietu fiskalnego. CA oczekuje, iż japońskie akcje w rezultacie tego wydarzenie pójdą w górę, co powinno pomóc stabilizacji USDJPY.

W kwestii posiedzenia RBA bank postrzega ryzyka cięcia stóp realnie, pozostając z taktyczną pozycją krótką na AUDUSD. Niemniej rynek opcji nie wydaje się wyceniać istotnego zasięgu dla ceny spot na AUD. Stąd bank pozostaje z pozycją długą na AUDNZD w dłuższym terminie, oczekując iż nowozelandzki raport z rynku pracy i o inflacji napełnią oczekiwania rynku przed sierpniowym posiedzeniem RBNZ i utrzymają popyt na wspomnianym crossie.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO