J2T

Analitycy Banku Nowej Zelandii uważają, że popularny kiwi będzie prawdopodobnie walczył o znalezienie wsparcia w krótkim terminie w perspektywie globalnej lub krajowej. Zaś czwartkowe payrolle mają potencjalnie wpłynąć na NZD.

Konsensus rynkowy wynosi 225 tys. (poprzednio 262 tys.). Zaś odczyt powyżej rynkowego konsensusu mógłby ponownie zacząć skupiać uwagę rynków na wrześniową podwyżkę stóp (tak też uważają analitycy BNZ).  To mogłoby wesprzeć USD, także przeciwko dolarowi nowozelandzkiemu.

Z kolei gorszy odczyt w obliczu wciąż nierozwiązanego kryzysu greckiego raczej nie przyczyniłby się ani do silnej deprecjacji USD, ani do wzrostów NZD.

Tym samym bank widzi asymetryczne ryzyko NZD w tym tygodniu z większą perspektywą słabości w krótkim terminie. Jeśli grecka saga będzie się znacznie pogarszać to NZDUSD może nie znaleźć wsparcia na około 0,6660. Zaś jakakolwiek poprawa nastrojów najprawdopodobniej napotka opór w rejonie 0,69.

Technicznie bank sądzi, że obraz dla tego rynku jest wciąż mocno spadkowy z punktu widzenia szczytów, które powinny ograniczać wzrosty.

Forex Demo

Screen Shot 06-29-15 at 08.57 PMŹródło: www.efxnews.com

akademia baner pojedynczy wpis żółty

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO