J2T

Tygodniowe dane dotyczące przepływów kapitałowych w Japonii pokazały kolejny odpływ kapitału będącego w posiadaniu zagranicznych inwestorów. Do dnia 17 kwietnia sprzedali oni ponad 660 mld JPY obligacji – to zdaniem analityków BNPP nie powinno wspierać jena.

Bank podkreśla, że przyspieszenie tempa odpływu kapitału wraz z początkiem nowego roku fiskalnego ma swoje podstawy w programie QE prowadzonym przez BoJ. Tamtejszy bank centralny po prosty wypiera z rynku długu prywatnych inwestorów. W dodatku należy pamiętać, iż pod koniec października zeszłego roku japoński rząd zarządził zmianę w alokacji aktywów Państwowego Funduszu Emerytalnego Japonii (GPIF). Zmiana ta polega na dużym ograniczeniu partycypacji funduszy w rynku krajowego długu.

Bank zwraca również uwagę na skrajnie niskie pozycjonowanie na JPY. Ilość pozycji krótkich jest najmniejsza od początku wprowadzenia słynnej już Abenomiki. W rezultacie ma być to doskonałą szansą do zawarcia pozycji długich na USDJPY ze świetnym stosunkiem ryzyko/zysk przed przyszłotygodniowym posiedzeniem BoJ.

Forex Demo

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO