Perspektywa banku dla rynku amerykańskiego dolara pozostała korzystna i jest wyrażana poprzez dodanie świeżych pozycji długich w tym tygodniu. W dzisiejszej nocie bank tłumaczy, dlaczego zdecydował się na taki ruch.
Zobacz: Inwestuj bez ryzyka. Otwórz konto i odbierz 30$ na start
Dyferencjały stóp procentowych przesunęły się ostatnio znacząco na korzyść USD, poza tym bank widzi dalszy zasięg do pogłębiania się dywergencji, na wzgląd tego, że rynki nie doszacowują stopnia zacieśniania polityki przez FED. Solidne payrolle w dniu dzisiejszym powinno skutkować stopniowym wycenianiem kolejnej 25pb podwyżki na marcowym posiedzeniu. Obecnie krzywa OIS wycenia 13pb podwyżki.
Z kolei japoński jen do tej pory radzi sobie bardzo dobrze, choć bank spodziewa się, iż sytuacja ta wkrótce wygaśnie. Ostatnie wzrosty są oczywiście efektem wzrostu awersji do ryzyka i zmienności na rynku. W rezultacie para EURJPY spadła do 10-miesięcznych minimów. Z kolei indeks TWI (Ważony handlem) Banku Japonii cofa się obecnie do poziomów sprzed zaskakującej decyzji BoJ w październiku 2014 (rozszerzenie QQE).
Zobacz: Bezpłatne sygnały forex w XM. Sprawdź naszą skuteczność
Niemniej bank sądzi, że siła jena nie powinna trwać zbyt długo, zaś oczekiwania co do kolejnego luzowania polityki przez BoJ będą prawdopodobnie odbudowywane, jeśli wzrosty JPY poszerzą się.
Z kolei w przypadku GBP, bank zauważa, iż waluta ta była słaba, choć sytuacja ta może się zmienić. Głównymi powodami słabości funta były dane makro oraz uwaga rządu dotycząca planowania referendum ws. członkostwa w UE. BNPP oczekuje poprawy danych makro, która zmusi rynek do wyceniania podwyżki stóp przez BoE w drugim kwartale roku.
W związku z powyższym bank utrzymuje longa na USDJPY (wejście w środę 6 stycznia) z 118,6 i celem na 123,7.