J2T

W opinii analityków brytyjskiego banku łagodniejsza polityki monetarna RBA wraz z silniejszymi danymi makro z USA powinny skutkować spadkami AUDUSD w tym tygodniu. Po ostatnich cięciach stóp procentowych przez australijski bank centralny aktualnie Barclays nie oczekuje ruchów na czerwcowym posiedzeniu.

Z kolei głębi pogląd bankierów RBA – zdaniem strategów Barclays – ma odzwierciedlać spodziewaną inflację lekko poniżej środkowego punktu celu o zasięgu 1-3%. Poza tym ostatnie słowa zastępcy Glenna Stevens’a “wciąż mamy zasięg do obniżek stóp jeśli będzie to konieczne” pokazują, iż w dalszym ciągu istnieje przestrzeń do dalszego luzowania.

Ostatni niedźwiedzi pogląd w stosunku do Aussie’ego zrodził się na skutek przełamania obszaru wsparcia na 0,7670/80 na zwiększonym wolumenie. Aktualnie bank szuka dalszych zniżek w krótkim terminie w kierunku tegorocznych minimów na 0,7530. Pokonanie tego obszaru może zwiększyć przekonanie banku do spadków nawet pod poziom 0,71.

Forex Demo

Screen Shot 06-01-15 at 08.57 AMŹródło: www.efxnews.com

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO